Vēlies ierakstīt dziesmu?

Gribi ierakstīt dziesmu?


„Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs” (PAKAC) mazo grantu programmas „ Bez komunikācijas nav sadarbības” ietvaros realizē projektu „Skaņu ieraksts ikvienam”.

Preiļu pilsētā un tās apkārtnē darbojās vairāki vokālinstrumentālie ansambļi un mūziķi. Lai gan Preiļos nav tādu populārās mūzikas tradīciju kā lielajās pilsētās, tomēr ik gadu parādās jauni spēlētgribētāji, kas ir atraduši vietu, kur izpausties, vingrināties, un veido savas grupas vai darbojas atsevišķi. Mūsdienās ar spēlēšanu vien nepietiek un atpazīstamības iegūšanai vajag arī skaņu ierakstus, kas ir šīs radošās sfēras neatņemama sastāvdaļa. Profesionālas ierakstu studijas maksā dārgi un ne visi var tās atļauties. PAKAC vēlas palīdzēt Preiļos un apkārtnē dzīvojošajiem mūziķiem, dodot tiem iespēju ierakstīt vienkāršākas dziesmas vai DEMO ierakstus tepat, Preiļos. Tie sekmētu mūziķu atpazīstamību un attīstītu mūziķu profesionalitāti skaņu ierakstu un apstrādes procesos.

Projekta ietvaros PAKAC nopirka šādu aparatūru:

Alesis Multimix 16 USB 2.0 skaņu pults

Samson Q-Kick mikrofons

3x Samson Q-Tom mikrofoni

Samson Q-Snare mikrofons

Behringer B-2 Pro studijas mikrofons

2x Behringer C-2 studijas mikrofoni

Pop-Filtrs,mikrofonu vadi, Multicore kabelis un statīviAr augstākminētās aparatūru var veikt skaņu ierakstus līdz pat 16 atsevišķiem kanāliem vienlaicīgi. Ar specializēto aparatūru var ierakstīt gan balsi, bungas, akustisko ģitāru, elektrisko ģitāru, kokli, stīgu instrumentus u.c. Tā der arī dzīvo koncertu ierakstīšanai, kā arī citu, ar mūziku saistītu pasākumu apskaņošanai.

Protams, šī nav augstas klases aparatūra un kārtīgs skaņu inženieris pasmiesies par to, taču kārtīgs skaņu inženieris arī atzīs, ka ar augstākminēto aparatūru var veikt pietiekami kvalitatīvus skaņu ierakstus. PAKAC biedrības telpas pašlaik nav īsti izveidotas tā, lai tās atbilstu ierakstu studijas prasībām, taču ar laiku mēs to centīsīmies izdarīt.

Ja tev ir interese un vēlme ierakstīt sen lolotu dziesmu, grupas demo ierakstu vai ko citu, sazinies ar PAKAC.