Biedrība PAKAC

Biedrība "Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs“ ir dibināta 2008. gada 25. janvārī. To dibināja vairāki Preiļu jaunieši ar mērķi dažādot kultūrvidi Preiļos, rīkojot dažādus kultūras pasākumus un uzlabot jauniešu brīvā laika pavadīšanas kvalitāti. Biedrības sastāvā šobrīd ir 22 atraktīvi un idejām bagāti biedri, kā arī paprāvs draugu pulks jeb brīvprātīgajie palīgi.

Līdz 2015. gada septembrim mums bija pašiem sava PAKAC „iespēju māja”, kas atrodas Liepu ielā 2a, kas pulcēja Preiļu un citu novadu jauniešus uz dažādiem pasākumiem - akustiskajiem koncertiem, stand-up comedy vakariem, filmu vakariem un citiem pasākumiem. Te ir uztājušies gan mūsu pašu talantīgie dziedātāji un spēlmaņi, gan ciemiņi no citām pilsētām un pat no dažādām valstīm (Kanādas, Polijas, Igaunijas u.c.)!

Uzsākot PAKAC 8. sezonu, biedrībai tika piešķirtas jaunas telpas Kārsavas ielā 4, kas ar lielu mūsu pašu un brīvprātīgo palīgu neatlaidību un darbu tika atjaunotas, uzlabotas un svinīgi atklātas 11. septembrī.

Mēs esam ļoti veiksmīgi piedalījušies dažādos projektos, ieguvuši jaunus darbarīkus, aparatūru un cita veida aprīkojumu un pašu spēkiem pilnveidojam un uzturam PAKAC kārtībā. Mēs nebaidāmies teikt, ka PAKAC biedru un interesentu pulks augs, jo, rudens sezonai sākoties, biedrība ar jaunu sparu turpinās jaunizveidotās tradīcijas - akustiskās piektdienas, „50 jautājumus”, skaļākus vakarus - , kā arī piedāvās jaunus pasākumus un aktivitātes, lai pulcētu arvien vairāk aktīvo jauniešu.