Gints Smukais @Akustiskā piektdiena @PAKAC

Gints Smukais, 19 gadi.

Esmu spēlējis festivālos Positivus, Cita Vide, Give & Get, Saules Festivāls.
Spēlēju izrādē “La Luna Cabaret”.

Sadarbojos kopā ar tādiem mūziķiem kā: Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs (MUSIQQ), Annija Putniņa, Anita Intaite.
Ziemassvētkos bija sadarbība ar kori "MASKA", diriģentu Jāni Ozolu, un Lauru Jēkabsoni no "Latvian Voices".

Pērn uzvarēju talantu konkursā, kas norisinājās 10 nedēļas, kuru rīkoja Rīga TV24 - ar nosaukumu "Rādi, ko vari!". Ieguvu titulu "Latvijas Talants 2014".

Kad man bija 10 gadi, gāju 2 gadus Jāzepa Mediņa mūzikas skolā. Mācījos marimbu, bet tad pametu skolu, jo ļoti nepatika un nepildīju mājasdarbus.

Mūzikas skolotāji nekādu perspektīvu manī mūzikas sfērā neredzēja.

Palika 14~gadi, izlūdzos vecākiem ģitāru un ātri sajutu saikni ar savu instrumentu. (tik vienkārši arī tas bija :D) Ģitārspēli apguvu pilnīgi pašmācības ceļā. Sākumā bija tikai akordu lapa. Ar ģitārspēli nodarbojos tūlīt jau 6 gadus, un 3 no tiem ar komponēšanu.

Mūzika, kā, manuprāt, jebkura māksla, māca daudz ko par dzīvi. Sākot ar to, ka sajūtas ir pārtulkojamas fiziskā, mums saklausāmā vai sataustāmā veidolā - un tas ir tas brīdis, kad smadzenes cenšas aptvert jūtu pasauli sev saprotamā formā. Beidzot ar to, ka pat skaņa (vai krāsa) ir tikai starpnieks tai sajūtai, kuru pats esi iztulkojis, un īstā ‘mūzika’ atrodas un rezonē katrā no mums dažādi. Klausoties citus mēs dzirdam vairāk sevi nekā to, kuru mums šķiet, kaklausāmies.

Sajūtas (vai, teiksim, sirds-balss) ir tava dzīves aicinājuma tuvākais ‘čoms’, kurš tev vienmēr dos padomus uz kurieni tālāk dzīvē virzīties, tāpēc rīkojies pēc savām iekšējām sajūtām, un ar katru brīdi nonāksi tuvāk, un tuvāk tam, kam esi atnācis uz šeit pakaļ! 

https://www.youtube.com/watch?v=Cv6u_FRCWEU